BONIFANTES vyrážejí za svými žáky, v Pardubicích začnou učit zpěv na dalších čtyřech místech

Další zkouška na Svítkově. Sbormistryně Jana Prouzová a Anička Flečková...Na dalších čtyřech místech v Pardubicích začnou učit zpívání a základy sborového zpěvu sbormistři pardubického sboru BONIFANTES. Nové pobočky otevírají pardubičtí Bonifanti po únorových jarních prázdninách na základních školách v Dubině, v Lázních Bohdaneč, na Svítkově a ve Studánce. Sbor, který dosud sídlí a má svou základní školu v pardubické Dukle, tak vychází vstříc potřebám rodičů.

„Udělali jsme si malý průzkum, který ukázal, že rodiče mají na převážení svých dětí na kroužky a volnočasové aktivity stále méně času. Může to tak být jeden z důvodů, proč někteří talentovaní kluci do našeho sboru nemohou chodit: a to je škoda. Proto chceme být dětem blíž a začínáme působit při základních školách, aby to bylo pro rodiče co nejméně náročné,“ popsal rozšiřování působnosti pardubického sboru jeho sbormistr Jan Míšek.

Nové pobočky budou přijímat talenty z prvních tříd a budou určeny především pro žáky prvního stupně základních škol. „Starší kluci už nemají s dojížděním do sídla naší školy takový problém,“ řekl Jan Míšek.

BONIFANTES otevírají po dvanácti letech působení v Pardubicích od příštího týdne novou školu v Chrudimi, která bude vzdělávat mladé zpěváky při tamní mateřské škole Na Valech. „Tady budeme k dispozici žákům všech chrudimských základních a mateřských škol,“ doplnil sbormistr Jan Míšek.

Sbor, který před Vánocemi potěšil své posluchače ve Slovinsku, se nyní připravuje na velké letní turné do Thajska a Singapuru. V příštím roce pak vyhlášený pardubický sbor chystá koncerty nabitou cestu do USA a Kanady.

Od předloňského září mají Bonifanti v Pardubicích vlastní základní uměleckou školu, která se zaměřuje především na vokální hudbu a vychovává na 350 mladých talentů. Pěvecké dovednosti žáci dále rozvíjí i výukou na hudební nástroje.