Festivaly & soutěže

BONIFANTES v Palau de la musica catalana, Barcelona

BONIFANTES v Palau de la musica catalana, Barcelona

Chlapecký sbor BONIFANTES je pravidelně zván k účinkování na profesionálních festivalech v České republice i v zahraničí. Bonifanti vystupovali na Smetanově Litomyšli, v rámci Pražského jara, na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov, na Znojemském hudebním festivalu, na Festivalu duchovní hudby Brno a na dalších významných hudebních mítincích.

Chlapecký sbor BONIFANTES je také velmi soutěživým uměleckým organismem. V soutěžních kláních tak navazuje na práci Královéhradeckého mužského sboru, který se sbormistrem Janem Míškem v letech 1998 – 2002 získal 6 zlatých a 2 stříbrné medaile včetně zlaté medaile z 1. světové sborové olympiády v rakouském Linzi.

Už necelé dva roky po založení sboru dokázali Bonifanti vybojovat dvě stříbrné a jednu zlatou medaili na mezinárodní soutěži Iuventus Mundi Cantat Olomouc 2001. V dalších letech přibývaly už jen zlaté medaile. Do soutěže v Olomouci se Chlapecký sbor BONIFANTES vrátil po třech letech v roce 2004. Vedle zlatých medailí a zisku 99, 98 a 95 bodů ze sta možných a vítězství v kategoriích chlapecké sbory, mužské sbory a musica sacra vybojovali Bonifanti v konkurenci 159 sborů i titul Absolutního vítěze soutěže.

Během koncertní sezóny 2015/2016 sbor na mezinárodních soutěžích sbor získal 8 zlatých medailí. 

Další úspěchy zaznamenali Bonifanti na soutěžích v zahraničí. Ocenění si sbor přivezl z Itálie, Belgie, Francie a Španělska.