Zlatá Bratislava Cantat

Bratislava – Hlohovec, 1.-3. října 2015

Začátkem října získal Chlapecký sbor BONIFANTES ZLATO na mezinárodním soutěžním festivalu Bratislava Cantat II.

Bonifanti na Slovensku vystoupili celkem pětkrát. Úvodní koncert patřil duchovní hudbě. V Jezuitském kostele v centru Bratislavy provedli skladbu Ubi caritas Maurice Duruflého a tři kusy z pera současného českého skladatele Jana Jiráska. První část mše Missa propria – Kyrie eleison naprosto nadchla posluchače. Závěr koncertu patřil dvěma novinkám, Jiráskovým aranžím starých českých písní Hospodine, pomiluj ny a Svatý Václave.

eos_1913-lightbox

Soutěž na jedničku

Všechno ale směřovalo k pátečnímu soutěžnímu vystoupení, které se konalo ve fantastickém Zrcadlovém sále. Už zkouška naznačovala, že by mohlo jít o skvělý koncert. Úvod patřil už tradičně první části Gloria britského skladatele Johna Ruttera, následovala závěrečná část Jiráskovy mše. Jako třetí skladba zazněla – v provedení Bonifantů vůbec poprvé – velmi náročná a efektní skladba Rota dziesma, ve které báječně zazpíval sólo Petr Dobeš. Tečkou za soutěžním vystoupením byla hravá píseň Gypsy Rover. Málokdy se stane, že by po koncertě sbormistr kluky chválil, ale tentokrát to tak bylo.

 

Večerní koncert byl už jen malou třešničkou na dortu. Poslední zájezdový den BONIFANTES zpívali v ZUŠ v Hlohovci. Bylo to takové malé poděkování za ubytování v rodinách, které nám přátelé poskytli.
Odpolední prohlídka Bratislavského hradu byla malým zpestřením programu a odreagováním před závěrečným koncertem a vyhlášením výsledků. A pak už jsme to slyšeli: BONIFANTES Boys Choir: Golden Medal!

Účast na soutěžích proběhla za finanční podpory statutárního města Pardubice.