Velká putování v srdci Českého ráje

JKM_8521_resizeZatímco někteří školáci trávili poslední dva týdny prázdnin u babiček, u moře, v horách nebo na plovárnách, Bonifanti již naplno naskočili do další koncertní sezóny. Tradiční letní soustředění bylo letos opravdu nabyté jak prací, tak sportováním, dobrodružstvím a soutěžemi. To vše pod plachetkou velkých putování…

Letos se kluci vypravili do (slovy pana Zdeňka Svěráka) pohádkového kraje Českého ráje. V táboře Na Malé Skále se na 10 dní zabydlelo …. zpěváků a …..sbormistrů a všichni se naplno věnovali především zpívání. Do koncertního sboru letos připutovalo ….. nových kluků, kteří se na tento vstup připravovali a těšili celý předchozí rok. Nutno říci, že všechny překvapili svou pílí, nadšením a chutí se hned od začátku vyrovnat i těm nejzkušenějším zpěvákům.

Ti před sebou měli neméně snadný úkol: udržet vysoko posazenou laťku ze zimního turné po Kanadě a USA. Koncertní sbor se však velmi rychle dostal zpět do pracovní nálady a potvrdil profesionální výkony na špičkové úrovni.

To mohli posoudit především nadšení posluchači táborového koncertu na Malé Skále. Program byl notně pestrý. Nejmenší kluci premiérovali Truvérskou mši Petra Ebena a Moravské dvojzpěvy Antonína Dvořáka. A koncertní sbor si zopakoval těžší skladby z repertoáru: Crucifixus, Ave Maria…K velké radosti publika došlo i na oblíbené písně Jeden sedlák a Ó lásko.

Pohádkové atmosféře dostálo nejen překrásné místo v srdci Českého ráje, ale také tradiční celotáborová hra. Letos se kluci vydali na putování za záchranou říše Fantázie před Nicotou. Cestou je provázel kluk Bastián, který se ke zpěvákům přidal vždy po obědě a rázem je proměnil ve správné raubíře, protože zpívání vystřídalo běhání po lese a louce, přetahování lanem, ale taky třeba skládání básniček. Postupně tak došlo k seznámení se se statečným Átrejem, létajícím drakopsem Falcem a nespočtem dalších nejprapodivnějších obyvatel Fantázie.

Kluci si letos dokonce vyzkoušeli plavbu na raftech po Jizeře. S vodáckým ahoooj vypluli na šestikilometrovou plavbu mezi větší i menší balvany a peřeje. Občas se někdo smočil ve vodě, občas někdo urychleně potřeboval ke břehu za strom, občas se někdo zasekl mezi kameny. Ale nejstarší tenoři a basy vše pečlivě korigovali a usměrňovali tak, aby se celá výprava bez problému a s velkým nadšením doplavila do cíle. Tam se kluci stali zase suchozemci a procházkou došli přes malebné vísky zpět do tábora.

Po deseti dnech dokázali všichni společně zaplnit mapu Fantázie a svou statečností ji ochránit před zánikem. S Bastianem doputovali až na konec knihy Michaela Endeho Nekonečný příběh. Ale sborové putování pro Bonifanty rozhodně nekončí. Je tu další koncertní sezóna, další skladby, koncertování a přípravy na turné. Ale tohle putování není o nic méně dobrodružné než to po Fantázii. Možná ho ještě v mnohém předčí!