Ticho před bouří

Právě mi Bonifanti připadají jako jezdec na býkovi těsně před vypuštěním. Sedí na divokém zvířeti a nic se neděje, dokud se neotevřou vrata a zvíře vystřelí ven. V horkých prázdninových dnech můžeme trochu osvětlit velký začátek sezóny.

První událost, kde se Bonifanti po prázdninách sejdou, je letní soustředění. A čas letí tak rychle, že do začátku zbývá jen 26 dní. To v polovině prázdnin není nic neobvyklého. Do prvního “ostrého” koncertu zbývá jen o 7 dní více. To už je překvapivější.

Bonifanti začnou sezónu koncerty z nového cyklu Hrady a zámky zpívají. Na přelomu srpna a září vystoupí na hradě Svojanov, nádvoří zámku v Moravské Třebové a Chocni. Závěrečný koncert proběhne v říjnu v Rytířských sálech pardubického zámku. Tam se budete moci těšit i na ukázku hudby nového představení VČD “HEJ MISTŘE!” o Jakubu Janu Rybovi.

To by sám o sobě byl velmi vlažný start. Nebyli by to Bonifanti, kdyby si nepřivedli zahraničního hosta. Tentokráte z Německa. Na jeden víkend v září se u nás zastaví Junge Chöre München. Společně s Bonifanty vystoupí v sále radnice. Návštěvou nás také poctí vedení Chlapeckého sboru z Lublaně.

To by pro září mohlo být vše. Pokud se vše podaří, říjen bude ještě svižnější. O tom až příště. Chopme se býka. Vyrážíme.