Slovensko 2008

Slovensko 2008Královéhradecký mužský sbor a BONIFANTES uskutečnili čtyřdenní koncertní turné na Slovensko.
Turné se uskutečnilo na základě pozvání, které obdržel Královéhradecký mužský sbor od Festivalu Viliama Figuša – Bystrého. Sbor se díky finanční dotaci od Magistrátu Hradec Králové stal hlavním hostem jubilejního 30. ročníku festivalu, který se konal ve dnech 24. – 27. dubna 2008 v Bánské Bystrici.

Slovensko 2008V rámci festivalu sbor vystoupil na třech koncertech, vždy s jiným typem programu. První koncert byl chrámový a jeho dramaturgii dominovala liturgická hudba. Druhý festivalový koncert se nesl ve znamení scénické hudby – velký úspěch sklidily dvě scény z Pucciniho opery Tosca. Třetí festivalový koncert byl jakýmsi průřezem repertoáru.

Kromě festivalových koncertů sbor uskutečnil výchovný koncert pro děti ze základních škol. Koncertní turné sboru ukončil profilovým koncertem v katolickém kostele v nedalekém Zvolenu.

Slovensko 2008Vedle koncertování a festivalových radovánek si kluci a pánové jaksepatří užili i krásné slovenské přírody. Dvě túry do Velké Fatry daly některým pěvcům pořádně zabrat. Hlavně výstup na Zvolen s pětisetmetrovým převýšením byl velmi náročný. Odměnou byl fantastický výhled na Fatru, Nízké i Vysoké Tatry a pořádná sněhová koulovačka.

 

Sbor si ze Slovenska odvezl několik pozvání k dalšímu koncertování.