Ohlédnutí za thajskou návštěvou

Dlouho po odjezdu Bangkok Christian College Glee Club z Pardubic si připomeneme jejich návštěvu. Program, který zde Thajci absolvovali byl náročný. Velké díky patří rodinám, ve kterých byli hosté ubytováni. Hrdinsky se starali o blahobyt a klidný spánek zpěváků.

Při sestavování tohoto pekelného programu, jsme se sami v kanceláři dosti zapotili. Doufali jsme ve spoustu neovlivnitelných věcí a podle slovinského pravidla “Všechno je jinak” na poslední chvíli měnili program. Když už máme více než měsíc po ukončení pobytu našich hostů, můžeme zhodnotit co se povedlo.

Nejprve bych chtěl pochválit počasí. Na Kunětické hoře nám nesněžilo jako s hosty z Japonska. Hned vzápětí bych ho, ale chtěl pokárat. V Chrudimi se udělala zima a i přes naše varování, že bude druhý den VELMI chladno, vyrazili thajští otužilci maximálně ve svetříčcích. (Z naší Thajské zkušenosti víme o nízkých teplotách okolo 25 stupňů, které tak hluboko, jednou za deset let, spadnou)

A tím jsem vyčerpal momenty počasí. Teď vlastně takovou kuriozitu o přesunech. Naše turné jsou vždy o překonávání přírodních zákonů. Vyložit a naložit autobus na křižovatce uprostřed New Yorku zvládneme za jednu červenou. Dostat se z bodu A do bodu B zvládneme v krutých mrazech, sněhové vánici či neskutečných vedrech ve světových rekordech. Oproti tomu naši hosté si na přesun vždy vyhradili dostatečně velký časový úsek. Naučeni neustálými zácpami (kde stojíte 3 hodiny na 15km) a tedy dostatkem přesunového času si na naši plynulou dopravu nemohli zvyknout.

Kde jim však rychlost nechyběla, bylo fotbalové hřiště. Vrcholem pobytu v našich luzích a hájích se staly dva fotbalové dvojzápasy následované společným opékáním vhodných uzenin. Válka na fotbalovém hřišti nakonec dopadla dobře. Podle vžité hlášky z filmu “Sněženky a machři” Je to dál ale zato horší cesta dopadl i výsledek. Zraněných bylo více než se předpokládalo a ještě jsme nevyhráli. Nebyla to překážka abychom si užili opékání. Dokonce bylo doprovozeno na kytaru. Zazněly písně jejichž název nedovedu ani vyslovit natož napsat a všichni přátelsky uzavřeli další super návštěvu u nás.

P.S. Už víme o další 😉

O BCC Glee Club

Bangkok Christian College je škola pro chlapce na které studuje  více než 6000 studentů od 1 do 12 třídy. Bangkok Christian College Glee Club byl založen spolu se zřízením školy presbyterianskými misionáři v roce 1852. BCC Glee Club byl pozván k účasti na Mezinárodních festivalech pěveckých sborů v Německu, Maďarsku, Rakousku a Spojených státech amerických. Sbor pozval Shanghai Broadcasting k účasti na kulturním výměnném koncertě v Šanghaji, Číně a Hong Kongu. Sbor získal první cenu a H.R.H. Princezny Maha Chakri Sirindhorn Cup na třetím ročníku soutěže Siam Paragon Christmas Carol Contest. Sbor získal dvě zlaté medaile na Festa Musicale 2. mezinárodním festivalu pěveckých sborů “Grand Prix” Pattaya, Thajsko. V roce 2011 byl pozván organizací Grootkoor Projeten k uskutečnění vánočních koncertů v 10 městech po celém Nizozemí. BCC Glee klub získal první cenu v kategorii evangelických a duchovních skladeb v roce 2014 na Moskevské mezinárodní soutěži dětských a mládežnických sborů  “Moskva Sound”.