Od zamrzlých vodopádu do slunného Washingtonu

JKM_5846_resizeChlapecký sbor BONIFANTES vstoupil do čtvrtého týdne svého velkého koncertního turné po Kanadě a USA, které odstartoval v Torontu a zakončí jej na konci března v Minneapolis. V uplynulých čtrnácti dnech pardubičtí zpěváci procestovali řadu velkoměst východního pobřeží – Boston, Hartford, New York, Philadelphii, Washington a Baltimore a od začátku turné absolvovali již 20 velkých a 8 menších koncertů.

Ze zamrzlé Kanady a Maine se sbor vydal do Bostonu, kde absolvoval koncerty na prestižní škole Roxbury Latin. K dalším významným koncertům patří i hostování na mezinárodním sympóziu mužských pěveckých sborů, sbormistrů a dirigentů v New Brunswicku na Rutgers University. Před přesunem do hlavního města se Bonifanti účastnili mše v největší katedrále ve Philadelphii Saint‘s Peter and Paul.

Čas strávený na turné ale není pochopitelně naplněn pouze koncertováním. Ve volných chvílích si chlapci užívají prohlídek měst nebo setkání s krajany. Takové setkání zažili Bonifanti například v Bohemia National Hall v centru New Yorku, kde se jim dostalo milého přijetí od generálního konzula ČR Martina Dvořáka.

Další část programu tvoří zkoušky, které zvyšují kvalitu a udržují sbor stále na skvělé koncertní úrovni. Nyní se sbor soustředí především na „dvořákovský“ repertoár, který ve vrcholné podobě předvede na důležitém koncertu v Minneapolis. Na programu se objeví Moravské dvojzpěvy, Cyklus v přírodě i oblíbené Biblické písně. Ještě předtím však BONFANTES navštíví Chicago, Springfield, St. Louis a Cedar Rapids, poté se vrací do Chicaga, odkud odletí 23. 3. zpět do Čech.

Každodenní zpravodajství z turné je k dispozici na webu www.bonifantes.cz/usa2014 a na facebookovém profilu www.facebook.com/bonifantes.