Naše písnička v Pardubicích!

Jan Míšek, Michaela Novozámská a BonifantiBonifanti se po letech vrací s pořadem Naše písnička aneb postavím si domeček na domácí scénu do Pardubic!

23. května a 5. června 2012 odehrají čtyři představení pro pardubické mateřské a základní školy. Představení, jehož autorkou a současně hlavní protagonistkou je Michaela Novozámská mělo svou premiéru v říjnu 2003. Obnovená premiéra proběhla v říjnu 2009. Dnes už má představení za sebou více než 150 repríz a navštívilo jej kolem 50 tisích dětských diváků.

Propojením tvorby Michaely Novozámské a hudebně divadelní činnosti Hudebního divadla dětem Hradec Králové s profesionální prací chlapeckého pěveckého sboru Bonifantes z Pardubic vzniká nový, živý hudební pořad pro děti ve věku od 4 do 12 let.

MIchaela NovozámskáProstřednictvím tohoto pořadu se děti – posluchači hravou a vtipnou formou seznámí se základy hudební nauky. Od základních kamenů společně s dětmi… Od základních kamenů společně s dětmi stavíme domeček. Každý domeček se skládá ze stavebních prvků, stejně tak i písnička (notová osnova, houslový klíč, noty, melodie, rytmus). Jednotlivé prvky jsou dětem přiblíženy vhodným příběhem a scénickým provedením. Představení má spád, děti se aktivně zapojí, a zazpívají si převážně nové autorské písně, ale připomenou si i písně lidové.

Tento koncert s divadelní výpravou je součástí stejnojmenného projektu, jehož smyslem je také motivovat děti k aktivnímu využívání volného času v oblasti pěvecké, hudební a výtvarné. Navíc se jeho cílovou skupinou stávají i rodiny s dětmi, pro které jsou určeny hudební CD, a populárně tištěná brožura na téma vztahy a rodinná výchova.