Jarní víkendová soustředění

Přicházející jaro se pro Bonifanty všech oddělení neslo ve znamení jarních soustředění. Nejprve na konci března se naši nejmenší pěvci vydali na Vysočinu do Daňkovic. Pod vedením svých sbormistryň se věnovali písničkám o čarování. Čarodějnické čepice byly jen jednou ze součástí jejich čarodějnického vybavení. K nim si kluci vyrobili čarodějné řehtačky, kterými pak své písničky doprovázeli. Také zobcové flétny, které na které se všichni malí zpěváci učí hrát, se změnily na flétny kouzelné.

Mladší koncertní sbor společně s nejstarším přípravným oddělením odjel o čtrnáct dní později na víkend do Horního Bradla. Kluci ve věku do 12 let jsou budoucností koncertního sboru pro příští dvě sezóny. Kluci se zasvěcovali do tajů hudby pánů Mozarta, Dvořáka, Orffa a dalších velikánů světové hudby. Pro kluky byla však vrcholem soustředění tradiční šiškovaná bitva mezi týmy klavíristy Martina Kudrny a sbormiše Jana Míška.

Mužský sbor posílený absolventy BONIFANTES – takzvanými veterány svůj pracovní víkend strávil na Benecku na penzionu Kejnos. Téměř třicet mladých mužů zpívalo od rána do večera. Za tvrdou práci si pánové zasloužili odměnu v podobě báječné sobotní grilovačky.