Japonský koncert před odletem do Japonska

Koncertní „čtyřiadvacítka“ Chlapeckého sboru BONIFATNES se ve středu 5. dubna v Sukově síni Domu hudby rozloučila velkolepým Japonským koncertem se svým pardubickým publikem.

Čtyřiadvacítce přišli svým vystoupením popřát šťastnou cestu a šťastný návrat svým vystoupením i malí Bonifanti. Pro posluchače si připravili báječné pásmo písniček z pohádek a večerníčků. A protože k pohádkám patří právě postavička Večerníčka, zpívali kluci ve slušivých večerníčkovských papírových čepicích. Svou koncertní premiéru si během koncertu odbylo i 10 nováčků, kteří do přípravných oddělení nastoupili v únoru.

Druhou část vystoupení patřila velkému koncertnímu sboru s kluky z nejstarší přípravky. Ti, přestože do koncertního sboru vstoupí až letos o prázdninách, už zvládnou takové skladby jako Ubi caritas et amor od Maurice Duruflé nebo Orffovu O Fortuna z Carminy Burany.

Ve třetí části koncertu se představila čtyřiadvacítka pěvců, kteří 13. dubna odlétají na první koncertní turné Bonifantů do Japonska. Sbormistr Jan Míšek pro jejich vystoupení vybral čtyři důležité skladby japonského repertoáru. Going home – aranž Dvořákova Larga z Novosvětské symfonie, Bieblovo Ave Maria, ve kterém se jako sólista představil Jakub Kubín, dále Vynášení smrti Bohuslava Martinů, které zpívalo pouze 16 sopránů a altů a konečně závěrečnou část Jiráskovy mše Missa propria Credo, Agnus Dei.

O závěr celého koncertu se postaral koncertní sbor. Posluchači měli možnost vyslechnout si dvě skladby v japonštině, obrovský úspěch měl spirituál Ride the Chariot, ve kterém poprvé v životě zpíval sopránové sólo Jan Bednář.

Hodinu a půl trvající koncert posluchači odměnili dlouhotrvajícím bouřlivým potleskem. Bonifanti jsou na své první japonské turné báječně připraveni.

FOTO: Tomáš Kubelka