ITÁLIE 2018

Již popáté se Bonifanti vydali na koncertní turné do Itálie. Tentokrát je skvělá hudba zavedla na festival „Giuseppe Zelioli“ do severoitalského Lecca.

Fantastický festival, jehož posláním je propagovat zdejšího rodáka, skladatele Giuseppe Zelioli, se každoročně koná v krásném prostředí italských Alp na břehu jezera Lago di Como. Součástí festivalu je slavný průvod městem, vlajková plavba na lodích a samozřejmě spousta koncertů.

Bonifanti vystoupili celkem na šesti z nich a italskému publiku se představili s nejlepšími skladbami svého repertoáru. Základem dramaturgie byla zejména moderní hudba. Kluci například provedli několik částí Missy Rigensis lotyšského skladatele Ugise Praulinse, Gloria in excelsis Deo Litevce Vytautase Miškinise, velký úspěch slavili se skladbou amerického skladatele Erica Whitacrea Lux aurumque.

Zajímavostí turné byla skutečnost, že sbor vůbec poprvé v historii odjel na turné bez svého zakladatele Jana Míška, který se v té době jako člen poroty účastnil Světových sborových her v Jihoafrické republice. Sbor tedy řídil mladík Martin Kudrna, na klavír Bonifanty doprovázela Helena Suková.

Kromě zpěvem nabitého programu měli kluci čas i na zábavu. V rozpáleném Leccu si dokonce zaplavali v průzračně čistém jezeru Como.

 

Realizováno za podpory Statutárního města Pardubice