Doprovázeli Celine Dion i Yoko Ono. Po Velikonocích uslyší kanadský sbor i Pardubice

Chlapecký sbor se světovým renomé až z daleké Kanady prodlouží 3. a 4. dubna velikonoční koledu milovníkům hudby v Pardubicích. Padesát kluků a mladíků, kteří tvoří sbor Les Petits Chanteurs de Laval z Montrealu, zazpívá na pardubickém zámku a v kostele svatého Bartoloměje skladby načichlé irským, francouzským či španělským folklórem i liturgické zpěvy a duchovní skladby spojené s Velikonocemi.

Les Petits Chanteurs de LavalV Pardubicích se kanadský sbor, který doprovázel největší světové hvězdy jako zpěvačku Celine Dion či americkou ikonu Yoko Ono, představí jako host zdejšího chlapeckého sboru BONIFANTES.

„Pardubičtí posluchači budou mít po Velikonocích jedinečnou možnost vychutnat si výkon chlapeckého sboru, který se u nás objeví jen velmi zřídka. Naši kanadští hosté představí velikonoční duchovní hudbu, ale posluchači si budou moci v jejich podání vychutnat i známé americké melodie. V rámci obou koncertů se představí také naši Bonifanti,“ řekl sbormistr BONIFANTES Jan Míšek.

Kanadský chlapecký sbor vznikl v 80. letech minulého století a stačil už procestovat Čínu, navštívit Hong Kong a zorganizovat evropské turné. „Kanadské sbory vychází spíše z tradice francouzských chrámových sborů. Přitom je z jejich hudby znát nezaměnitelné kouzlo „amerického koření“ jejich původu. Myslím, že pardubičtí posluchači se mají na co těšit,“ doplnil Jan Míšek.

Návštěva mladých kanadských sboristů není zcela náhodná: pardubičtí BONIFANTES totiž návštěvu kanadským hostům oplatí. V příštím roce v únoru vyráží pardubický chlapecký sbor na další turné do severní Ameriky, které odstartuje právě v Montrealu, a povede i do USA. Pardubičtí mladí navštíví Washington, New York, Pittsburgh, Chicago či Minneapolis.

Pardubický chlapecký sbor během své více než desetileté existence potvrzuje své světové renomé a je stále více žádaným chlapeckým sborem v zahraničí. Po pravidelných cestách po Evropě či do severní Ameriky se letos mladí pardubičtí zpěváci chystají do Asie: v Singapuru, Malajsii a Thajsku budou součástí velkolepého představení Symfonie tisíců Gustava Mahlera, kterou nyní sbor mimo jiné zkouší. Do jihovýchodní Asie vyráží Bonifanti letos v červenci.

Program velikonočních koncertů Les Petits Chanteurs de Laval a BONIFANTES V Pardubicích:

3. dubna od 18 hodin, Rytířský sál, Zámek Pardubice

Koncert zaměřený na světskou hudbu. Kanaďané nabídnou výběr z evropské hudby inspirované folklórem (Irsko, Maďarsko, Francie, Španělsko), uvedou i Moravské dvojzpěvy Antonína Dvořáka. Své vystoupení zakončí několika americkými šlágry. Koncertní sbor BONIFANTES představí nový program. Poprvé také vystoupí zpěváci z nových odloučených přípravných oddělení.

4. dubna od 19 hodin, Kostel sv. Bartoloměje, Pardubice

Koncert velikonoční duchovní hudby. Kanaďané se představí s výběrem duchovních skladeb všech období. BONIFANTES nabídnou ukázky z velikonočních Liturgických zpěvů Petra Ebena a poprvé provedou části z Messe „Cum Jubilo“. Maurice Duruflé.