Děti hravou formou prozkoumaly kouzlo hudební nauky

Naše písničkaPardubice –  V kulturním domě Hronovická se včera za dopoledne dvakrát zaplnil sál dětmi z mateřských škol a z prvního stupně základních škol. Představení Naše písnička aneb Postavím si domeček je společným dílem hlavní protagonistky Michaely Novozámské, Hudebního divadla dětem Hradec Králové a také Chlapeckého sboru Bonifantes z Pardubic, který vede sbormistr Jan Míšek.

Zábavné učení

Cílem tohoto představení je seznámit malé posluchače přes zábavnou a hravou hudební formu se základy hudební nauky. Michaela Novozámská a Jan Míšek spolu s chlapci z Bonifantes nejen komunikují s malými posluchači přes hudbu a inspirují je písničkami, ale také jim nabízejí zcela nový pohled na hudební nauku.

Aktivní publikum

Při přestavení děti nadšeně tleskaly, zpívaly a pomáhaly stavět hudební domeček, který se skládal z hudebních prvků, jako je notová osnova, houslový klíč, noty a melodie. Pro děti byly známé hlavně písně lidové, které se také pokoušely zpívat.

Soutěž v kreslení

Koncert s divadelní výpravou je součástí stejnojmenného projektu, jehož smyslem je motivace dětí k volnočasovým aktivitám, pěveckým, hudebním i výtvarným.

Po návratu do škol pro děti přichystalo představení Naše písnička aneb Postavím si domeček soutěž o ceny. Spočívá v kreslení obrázku spojeným jednou konkrétní písní, která zazněla včera na Hronovické scéně.

O představení

Představení Naše písnička aneb Postavím si domeček vzniklo propojením tvorby Michaely Novozámské a hudebně divadelní činnosti Hudebního divadla Hradec Králové s profesionální prací Chlapeckého sboru Bonifantes z Pardubic. Ke vzniku nového živého hudebního programu pro děti přispěly firmy Chládek a Tintěra, a.s. a ERA , a.s.