Cyklus Hrady a zámky zpívají jde do finále

PardubicePo čtyřech koncertech na počátku sezóny se svižným tempem blíží poslední koncert cyklu a to na zámku v Pardubicích. Bonifanti odzpívají v říjnu tzv. dvoják (dva koncerty za den). V pátek 9.10. vystoupí na koncertu Děti dětem od 17:30 a poté provedou od 19 hodin velké uzavření cyklu Hrady a zámky zpívají. Vřele Vás všechny zveme k poslechu.

Cyklus koncertů Hrady a zámky zpívají začal již o prázdninách koncertem na nádvoří hradu Svojanov. Bonifanti zde předvedli kvalitní nástup do nové sezóny. Vždyť to byl zároveň první koncert 16. roku působení sboru. V horkém letním počasí zněly písně od Leoše Janáčka, Antonína Dvořáka a dalších autorů. V obdobném duchu proběhl i Choceňský koncert. Bonifanti vystoupili na nádvoří tamního zámku a opět ukázali svou vysokou úroveň.

Další dva koncerty proběhly v koncertních sálech. V Moravské Třebové tam zpěváky zahnal rozmar počasí. O týden později v Pardubicích na radnici proběhl společný koncert Bonifantů a hostů z Junge Chöre München. Hosté si přivezli průřez světové hudby a sklidili s vesměs známými melodiemi úspěch u publika. Nyní již cyklus Hrady a zámky zpívají čeká ukončení 9.10. od 19 hodin na zámku v Pardubicích.