Chrudimští zpěváci se představili domácímu publiku

BONIFANTES & Michael ŠustChrudim – Koncert vyzněl, byl oslavou české historie a přátelství obyčejných lidí, Čechů a Američanů, prostřednictvím hudby a zpěvu.

V první části vystoupily děti předškolního a školního věku ze sboru BONIFANTES pod vedením Stanislavy Sejkorové a Bronislavy Kuchtové. Před zcela zaplněným prostorem muzea předvedly malé děti své umění a potěšily zejména své přítomné rodiče.

V druhé části vystoupil chlapecký sbor BONIFANTES vedený jeho sbormistrem Janem Míškem. Noví zpěváci z chrudimského přípravného oddělení Chlapeckého sboru BONIFANTES se zde poprvé představili domácímu publiku. BONIFANTES na koncertě představil svého hosta z USA, kterým je St. Louis Gospel Choir & Orchestra pod vedením Čechoameričana Dr. Michaela Šusta. Američtí pěvci předvedli tradiční černošské gospely, spirituály a soulovou hudbu. Vystoupení amerického sboru provázel Michael Šust plynulou češtinou. Jeho přičiněním vyzněl koncert v oslavu české historie a přátelství obyčejných lidí, Čechů a Američanů, prostřednictvím hudby a zpěvu.

Chrudimské oddělení Chlapeckého sboru BONIFANTES bylo založeno teprve před pár měsíci, dnes čítá téměř 30 zpěváků. Starší chlapci mají za sebou už dva koncerty v Pardubicích. Mladší oddělení Bonifantů připravují a řídí sbormistryně Bronislava Kuchtová a Stanislava Sejkorová, Koncertní sbor a nejstarší přípravku vede zakladatel sboru a zřizovatel Základní umělecké školy BONIFANTES Jan Míšek.