Chrudim, Na Valech: další adresa pardubických BONIFANTES

Talentovaní zpěváci z Chrudimi už nebudou muset za špičkovou výukou zpěvu dojíždět do Pardubic. Chlapecký sbor BONIFANTES, který od roku 1999 působí v Pardubicích, otevře po únorových jarních prázdninách novou pobočku v chrudimské mateřské škole Na Valech.

Mateřská škola Na Valech

„Chceme, aby tam byl sbor blíž chlapcům se zájmem o sborový zpěv ze všech pěti základních škol z Chrudimi. Vždy jsme měli některé sboristy z Chrudimi, kteří za námi museli do Pardubic dojíždět. Teď to budou mít konečně blíž,“ uvedl sbormistr pardubických Bonifantů Jan Míšek.

Podobně se sbor přibližuje nejmladším uchazečům o sborový zpěv z prvních stupňů základních škol i v Pardubicích, kde BONIFANTES otevírají hned pět nových poboček v základních školách v krajském městě. Nově otevřená působiště pokřtí pardubičtí Bonifanti společným koncertováním se svými kanadskými kamarády z Montrealu: koncerty se plánují na duben.

Pravidelné zahraniční cesty jsou naprosto samozřejmou součástí života pardubického sboru: o Vánocích Bonifanti navštívili na týdenní koncertní šňůře Slovinsko, nyní se připravují na letní turné ve Thajsku a Singapuru a jistá je také cesta po USA a Kanadě, kterou uskuteční během příštího roku.

Od předloňského září mají Bonifanti v Pardubicích vlastní základní uměleckou školu, která se zaměřuje především na vokální hudbu a vychovává na 350 mladých talentů. Pěvecké dovednosti žáci dále rozvíjí i výukou na hudební nástroje.