Březen – za kamna vlezem, duben – přivítáme hosty a vyrazíme na turné

Nádech a jedem! A budeme moci vydechnout? Jistě. Na konci dubna. Na Bonifanty se nezastavitelně řítí kulturně velmi našlapaný měsíc. Už za pár dní, kdy se březen přehoupne do dubna započne první ze tří velkých událostí. Bonifanty navštíví hosté z Japonska.

 

První návštěvaKoncert česko - japonského přátelství poster

Hned 1.dubna přijíždí do Pardubic ze sousedního Hradce Králové Japonský sbor Ichikawa Childens Choir. Pokračují další zastávkou na svém velkém turné po Evropě. Náš japonský host se zde zdrží až do pátku, kdy vyráží navštívit matičku Prahu. Zvláštností na návštěvě je, že naši chlapci budou trošku netradičně ve svých rodinách hostit dívky. Společně se s nimi pochlubíme i na pódiu na koncertě ČESKO – JAPONSKÉHO PŘÁTELSTVÍ, který se uskuteční 2. dubna v Sukově síni Domu hudby.

 

Ještě než Bonifanti domávají odjíždějícímu autobusu svých, jistě už přátel, poběží oprašovat kufry a balit. Za týden se odjíždí na turné do Slovinska.

 

Hurá do světa

Osm dní od odjezdu našeho prvního hosta odjede další autobus. Tentokráte plný Bonifantů. Naši chlapci vyráží na turné po Slovinsku. Poslední výjezd do Slovinska proběhl v prosinci minulého roku.  A další je již na dohled. Protože v prosinci tohoto roku se na místo činu můžeme opět podívat. Dubnové turné do naší oblíbené výjezdní země bude trvat týden. Během jednoho týdne budou Bonifanti vystupovat na samostatných koncertech a vrcholem turné bude účast na mezinárodním festivalu. Na festival si Bonifanti vezou čerstvě natočenou Missu propriu a tradiční skladby z repertoáru.

 

Návrat do stálého režimu a školních lavic nebude trvat dlouho. V lavicích sice chlapci zůstanou, ale stálým režimem se jejich počínání nazvat nedá. Maminky vyperou a uklidí kufry zpět do skříní, podhledů a pod postele a z těch samých míst začnou vytahovat schované povlečení pro další hosty.

 

Pozvánka ThajskoHosté na oplátku

Do čerstvě připravených lůžek tak ulehnou druzí hosté v tomto měsíci. Po roce a půl se naši chlapci opět setkají se svými hostiteli z thajského Bangkoku, kde týden strávili ubytováni na největší křesťanské škole přímo v centru města. Druhý sbor s Asie si bude užívat Pardubic v termínu od 26. do 30. dubna. Během této doby absolvují hosté návštěvu na pardubické škole Klas a v domově důchodců. Starosta Chrudimi Petr Řezníček oficiálně přijme naše hosty a přivítá je na jejich zastávce v Chrudimi. Koncerty s našimi hosty si budete moci poslechnout na pardubickém zámku a v gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi.

 

Protože se nám nepodařilo nafouknout počet dní v měsíci, tak to bude pro duben vše. Je toho hodně, co říkáte? Zahálení je nuda. Pilně budeme dřít další skladby na další koncerty.

 

Nudit se nebudeme

V květnu čeká Bonifanty dotáčení CD Jana Jiráska. Bude se točit staročeský triptych. Tedy skladby naší historie. Jednu ze skladeb jste již měli možnost slyšet 10.května 2012, kdy proběhla světová premiéra skladby “Ktož jsú boží bojovníci”. K této skladbě Bonifanti přidají Svatý Václave a Hospodine pomiluj ny a natočí pro připravované CD.