Bonifanti zazpívají na zámku s hosty z Anglie

V sobotu 15. června uvítají Bonifanti v Pardubicích dalšího zahraničního hosta. Tím tentokrát bude úspěšný a kritikou oceňovaný soubor Convivium Singers z Velké Británie.

Convivium SingersConvivium Singers je známý zejména díky interpretaci a nahrávkám méně známé britské sborové hudby.
Sbor často pracuje s renomovanými dirigenty jako jsou Malcolm Archer a Neil Ferris a spolupracuje také s žijícími skladateli, aby svou hudbu představil širšímu publiku. Recenze BBC Radia 3′s Convivium Singers popsala jako “neobyčejně dobrý sbor k poslechu”, a to s odkazem na CD hudby Jonathana Dova nedávno vydané hudebním vydavatelstvím NAXOS. Convivium Singers pronikli i do tajů staré hudby a jejich CD latinských motet „Peter Philips: An Englishman Abroad (Latin Motets 1612 – 1628)” (Convivium Records) pod vedením Alexandra Normana bylo v recenzi britského časopisu “Choir & Organ” ohodnoceno pěti hvězdičkami.

V říjnu 2011 se Convivium Singers stali laureáty soutěže Tolosa Choral Contest International ve Španělsku, kde obdrželi ocenění jak v kategorii duchovní, tak i světské hudby. V červnu 2012 se sbor zúčastnil sborového festivalu “La Fabbrica del Canto”, kde v Miláně a okolí vystoupil na několika koncertech v duchovních i světských prostorách.

Koncert se uskuteční v rámci festivalu Sborové slavnosti Hradec králové v Rytířských sálech pardubického zámku od 19:00 hodin. Vstupenky je možné rezervovat v kanceláři sboru, na emailu kasparkova@bonifantes.cz nebo na telefonu 466 300 388.