Bonifanti v Sukově síni představí sbor z dalekého Japonska

Ve čtvrtek 2. dubna se v Pardubicích uskuteční Koncert česko – japonského přátelství. Na koncertě se spolu s Bonifanty představí japonský sbor Ichikawa chidrens’ choir.

Program koncertu nabídne tradiční japonské písně a moderní znělky z populárních japonských filmů a seriálů. Bonifanti vystoupí s čerstvě natočenou Missou propriou dvorního skladatele Jana Jiráska. Oba sbory přednesou i dvě společné skladby.

Koncert česko – japonského přátelství se uskuteční v Sukově síni Domu hudby 2. dubna od 19:00 hodin. Vstupenky je možné rezervovat v kanceláři sboru, na emailu vstupenky@bonifantes.cz nebo na telefonu 466 300 388.

O sboruKoncert česko - japonského přátelství poster

Ichikawa Children’s Choir byl založen roku 1974 ve městě Ichikawa prefektury Chiba. Tento rok v červnu oslaví 41 let od založení.

Dětský pěvecký sbor Ichikawa tvoří skupina dětí, které mají nadevše rády zpěv. Sbor se skládá ze žáků od první třídy základní školy až po žáky střední školy. Věkové rozpětí sboristek je od 5 do 18 let.

Sbor vystupuje pravidelně na podzimních koncertech, vánočních koncertech, charitativních koncertech. Sbor se také účastní festivalů a soutěží.

Aktivně se také podílí na mezikulturní výměně se sbory, které do Japonska zavítají ze zahraničí. Zařizuje členům těchto zahraničních sborů ubytování v rodinách a pořádá společné koncerty.

Mezikulturní výměna probíhá i opačně. Mezi zahraniční země, kde Ichikawa Children’s Choir sklidili úspěch za vystoupení patří Malajsie, Austrálie (Opera v Sydney), Německo, Česká republika a Polsko.