Bonifanti soutěžili ve slovinském Celje

Uprostřed dubna se Bonifanti vydali na své další turné po Slovinsku. Tato třináctá cesta do této země byla okořeněna účastí na festivalu v Celje.

Před účastí na festivalu byla naplánována dvě vystoupení v kostelech v Lublani a Celje. Na těchto koncertech si kluci vyzkoušeli celý festivalový program s velkým úspěchem. První dva koncerty organizovala paní Cvetka Jagodič, která sbor ve Slovinsku zastupuje již 13 let. Na jednom z koncertů se jmenovala naší slovinskou matkou, ke které se stále vracíme.

DSC_2806_resizePočínaje čtvrtkem započal pro Bonifanty festivalový program. Přesunem do Celje se stali účastníky 31. mezinárodního festivalu mládežnických sborů. Již ve čtvrtek večer se představili na úvodním koncertě, kde vystoupili po sborech z Maďarska, Chorvatska a České republiky. Po dozpívání Bonifantů publikum složené převážně z dívek bouřilo.

I druhý den na festivalu byl ve znamení koncertu. Páteční koncert byl tím nejdůležitějším. Zde byl proveden soutěžní program v kategorii B, tedy mládežnických sborů do 20 let. Zpívala se povinná skladba En ego campana od Jacoba Galla, Rutterova Gloria 1. část, Jiráskovo Credo z Missy proprii a Dnes do skoku a do písničky Antonína Dvořáka. Vyhlášení výsledků bylo pro Bonifanty bolestivé. Kluci dřeli, nakonec však bylo vítězství přiřknuto chorvatskému sboru, který předběhl Bonifanty pouze o 3 body. Diváci však měli jasno a jejich první cenu si Bonifanti již odnesli. Uzavření festivalu proběhlo hromadným koncertem, kde všechny sbory zazpívaly několik společných písní nacvičených v průběhu festivalu.

Za podporu účasti na festivalu děkujeme Statutárnímu městu Pardubice a NADACI ŽIVOT UMĚLCE.

Pardubice WEB

 

nadace zivot umelce WEB