Bonifanti jsou talentům blíž a Pardubice mají desítky nových zpěváků

Chlapecký sbor BONIFANTES přilákal během února díky otevření nových poboček při základních školách v Pardubicích dalších více než padesát mladých zpěváků. Bonifanti učí první dva týdny v pardubickém Svítkově, ve Studánce, v Lázních Bohdaneč a na Dubině. Noví členové sboru ve věku od šesti do devíti let se už připravují na svůj první koncert.

Koncert přípravných oddělení„Nováčci mají zkoušky jednou za týden a připravují se na svůj první malý cíl: vystoupení v rámci společného koncertu našeho sboru a hostů z kanadského chlapeckého sboru Les Petits Chanteurs de Laval, který navšítíví Pardubice začátkem dubna. Pro nové kluky i jejich rodiče to bude docela velký zážitek,“ řekl umělecký ředitel BONIFANTES Jan Míšek.

Bonifanti nyní působí přímo při pardubických základních školách. „ Výuka probíhá v době, kdy jsou kluci ve školní družině, takže je rodiče nemusí nikam vozit. „Kluci proniknou do tajemství hudby a naučí se základním pěveckým návykům.

Otevřením nových poboček vyšel pardubický sbor, který sídlí v pardubické Dukle, vstříc potřebám rodičů mladších dětí. Ti mají problém cestovat po krajském městě na zkoušky sboru, který dosud působil na jednom místě.

Návštěva kanadského chlapeckého sboru Les Petits Chanteurs de Laval z Montrealu, jehož konertu se nováčci také zúčastní, je pro Pardubice přitažlivou hudební lahůdkou. Kanadský sbor se spolu s Bonifanty představí 3. dubna v Rytířském sále pardubického zámku. Posluchači pak budou mít možnost poslechnout si jejich umění 4. dubna také na koncertě v kostele svatého Bartoloměje v Pardubicích.

Pardubičtí BONIFANTES se současně připravují na svůj vrchol sezony: letní turné do Thajska, Malajsie a Singapuru, kam vyrazí letos v červenci. V Asii budou mimo jiné součástí provedení velkolepé Symfonie tisíců Gustava Mahlera.