Bonifanti hostili chlapecký sbor z Kanady

Les Petits Chanteurs de LavalPrvní dubnový týden mohli Bonifanti opět přivítat na své půdě jiný pěvecký sbor. Po několika letech tak navázali na koncertní cyklus Bonifanti a jejich hosté. Chlapecký sbor Les Petits Chanteurs de Laval z kanadského Montrealu zavítal do Pardubic v rámci svého koncertního turné po střední Evropě, během kterého navštívil Českou republiku, Rakousko, Slovensko a Maďarsko.

Během dvou dnů strávených v Pardubicích sbor absolvoval společně s Bonifanty dva koncerty na Zámku Pardubice a v kostele sv. Bartoloměje. Na zámku zazněla především světská hudba. Bonifanti si se svými hosty zcela neplánovaně zazpívali i část z Moravských dvojzpěvů Antonína Dvořáka, kterou mají oba sbory v repertoáru. Na koncertě také poprvé vystoupili zpěváci z nových oddělení z Chrudimi, Lázní Bohdaneč, Svítkova, Studánky a Dubiny. Čtvrteční koncert ve sv. Bartoloměji byl laděn do převážně duchovního tónu. Oba koncerty měly u posluchačů nebývalý ohlas.

Kanadští hosté ale neměli na práci jen koncertování. Ve volném čase navštívili Kunětickou horu a prohlédli si historické centrum Pardubic. Vydali se také na výlet do Kutné Hory, kde mimo jiné navštívili chrám svaté Barbory, kde Bonifanti před lety natáčeli velkofilm Napoleon po boku Gérárda Depardieu a Johna Malkoviche.

Společenským vrcholem dvoudenní návštěvy byl (bez překvapení) fotbablový zápas mezi oběma sbory. A aby to byl turnaj jak se patří, zazněly i hymny obou států. Hostům gratulujeme k vítězství 2:1.

Bonifanti se ale již mohou těšit na odvetu, neboť svým hostům návštěvu opatí. Na jaře příštího roku zavítají v rámci svého amerického turné právě i do Montrealu.