Bonifanti dovršili 6. koncertní sezónu ziskem GRAND PRIX

Za odměnu po skončení festivalu vzal sbormistr kluky na nefalšovanou poličskou zmrzlinuChlapecký sbor BONIFANTES ukončil svou 6. koncertní sezónu dalším absolutním vítězstvím. Tentokrát bonifanti zvítězili na Mezinárodním festivalu a soutěži Bohuslava Martinů v Pardubicích.

Bonifanti společně s KHMS se pod vedením Jana Míška vydali do soutěžního klání ve čtyřech kategoriích. Kategorie smíšených sborů a mužských sborů s povinnou skladbou, kategorie komorních sborů a kategorie Musica sacra. V žádné nenašli přemožitele a jako jediný sbor překonal hranici devadesáti bodů ze sta možných.

Bonifanti navíc získali zvláštní cenu poroty za nejlepší dramaturgii soutěžního programu.

Finále

Ve finálovém klání se bonifanti utkali s vynikajícím švédským sborem Tyresö Ungdomskör. Porota nakonec rozhodla poměrem 5:1, že titul absolutního vítěze a zisk Grand Prix, která je spojená s finanční prémií 30.000,-Kč, zůstane v Pardubicích. Vyhranou finanční částku bonifanti použijí na nové vybavení své zkušebny.

Koncert Laureátů

V Neděli se v Poličce uskutečnil koncert laureátů soutěže. Po koncertě bonifanti uctili památku Bohuslava Martinů u jeho hrobky.

Zmrzlina za odměnu

Za odměnu po skončení festivalu vzal sbormistr kluky bonifanty na nefalšovanou poličskou zmrzlinu. Každý sborový zpěvák ví, že v zájmu uchování dobrých hlasů je potřeba si zmrzlinu odpustit. Koncert v Poličce byl ale posledním v sezóně, tak si ji bonifanti pořádně vychutnali.