BONIFANTES se vrátili z ASIE

Bonifanti ve starobylém královském paláci Ayuthaya

Bonifanti ve starobylém královském paláci Ayuthaya

Bonifanti mají za sebou první turné do Asie. Vedle fantastického provedení Mahlerovy 8. Symfonie „Tisíců“ se Siam Philharmonic Orchestra, úspěšné účasti na festivalu Grand Prix Pattaya a samostatných koncertů v Bangkoku a okolí toho také spoustu prožili.

Téměř třítýdenní cestování pardubickým zpěvákům přineslo zkušenosti, ze kterých budou celý život čerpat. Mezi velké zážitky patří celodenní výlet lodí na Korálový ostrov, koupání v moři, ochutnávání skvělé thajské kuchyně či každodenní čerstvé kokosy.

Bangkok, kde kluci strávili spoustu času, je město neuvěřitelných rozdílů. Poslední týden Bonifanti bydleli v samém srdci tohoto stále pulzujícího dvanáctimilionového velkoměsta mezi mrakodrapy. Pocvičili se v thajském boxu, navštívili Královský palác, v překrásném Lumphini parku lovili dvoumetrové varany.

Bonifanti navštívili slavný „Floating market“ – tedy plovoucí tržnici, která leží na síti vodních kanálů. Skamarádili se se slony a podívali se do starého královského města Ayuthaya, letního sídla manželek siamských králů Bangpainn Palace a viděli čtrnáctimetrového ležícího Buddhu.

Neopakovatelná byla noční plavba lodí po největší thajské řece Chao Phraya, ze které kluci obdivovali bangkokské dominanty – Wat Arun, Wat Pho, Wat Pha Keaw. Adrenalinovým zážitkem pak velká jízda celým Bangkokem v koloně dvanácti tuk-tuků s logem BONIFANTES na předním skle. Projeli všemi barvami hrající noční čínskou čtvrtí a prošli si květinový trh.

Denní zprávy z Asie příznivcům Bonifantů v Čechách podával na speciálním webu věnovanému koncertnímu turné fiktivní člen sboru Ignác Šídlo, který pak na oplátku klukům více než deset tisíc kilometrů od domova četl vzkazy rodičů a kamarádů.

Nezávislý pohled filmovýma očima přinese televizní dokument o turné a Bonifantech, který bude mít premiéru na podzim 2013.

Už dnes je ale jisté, že se Chlapecký sbor BONIFANTES do Asie vrátí. Z Thajska si díky svým skvělým uměleckým výkonům přiváží spoustu pozvání. Bezprostředně po návratu z koncertního turné do Kanady a USA na začátku roku 2014 se kluci začnou připravovat na měsíční cestu do Číny a Hongkongu, která by se měla uskutečnit v roce 2015.