BONIFANTES se opět chystají na soutěž

V belgickém Neerpeltu získali Bonifanti 1. cenu "Cum laude"

V belgickém Neerpeltu získali Bonifanti 1. cenu “Cum laude”

Již za 14 dnů odlétají Bonifanti na své první turné do Asie. Jednou ze zastávek na jejich cestě bude i mezinárodní soutěž pěveckých sborů GRAND PRIX PATTAYA.

Chlapecký sbor BONIFANTES je velmi soutěživým uměleckým organismem. Už necelé dva roky po založení sboru dokázali Bonifanti vybojovat dvě stříbrné a jednu zlatou medaili na mezinárodní soutěži Iuventus Mundi Cantat Olomouc 2001. V dalších letech přibývaly už jen zlaté medaile. Ocenění si sbor přivezl z Itálie, Belgie, Francie a Španělska. Do soutěže v Olomouci se Chlapecký sbor BONIFANTES vrátil po třech letech v roce 2004. Vedle zlatých medailí a zisku 99, 98 a 95 bodů ze sta možných a vítězství v kategoriích chlapecké sbory, mužské sbory a musica sacra vybojovali Bonifanti v konkurenci 159 sborů i titul Absolutního vítěze soutěže.

Právě díky tomuto vítězství získal sbor pozvání k účasti na GRAND PRIX PATTAYA, který se koná od 25. do 28. července. Bonifanti byli také vybráni, aby vystoupili na zahajovacím koncertě tohoto soutěžního festivalu.

Kromě soutěže se pardubičtí zpěváci v Asii také zúčastní nastudování a provedení 8. Symfonie „Tisíců“ Gustava Mahlera společně s Thajskou filharmonií. Pod taktovkou Somtowa Sucharitkula se 23. a 24. července uskuteční dvě provedení symfonie v největším thajském koncertním sále Thailand Cultural Center. Koncerty navštíví více než 5000 posluchačů.

Poslední část turné bude věnována několika koncertům ve spolupráci s prestižními thajskými školami  Silpakorn University a Bangkok Christian College.