Báječné slovenské turné mladšího koncertního sboru

Třetí červnový týden strávili mladší pěvci koncertního sboru BONIFANTES na Slovensku. Během šesti dnů je čekalo devět koncertů.

Na koncertní turné se mladší Bonifanti začali připravovat už na začátku roku. Souběžně s přípravou japonské „24“ na první cestu do Země vycházejícího slunce pracovala slovenská „40“ na pilování nácviku repertoáru určeného pro evropská turné.

BONIFANTES zpívali v Heľpe, Hanušovcích, Smokovci a Vranově nad Topľou, kde se zúčastnili festivalu Vranovské slávnosti zborového spevu. Turné bylo koncerty doslova nabito. Vedle samostatných a výchovných koncertů kluci zpívali na mších, absolvovali workshopy a festivalové koncerty.

Kromě koncertů si mladší Bonifanti užívali krás Vysokých Tater. Novou zkušeností pro sbor byl fakt, že pro do sestavy bylo poprvé nominováno několik chlapců z nejstaršího přípravného oddělení.

Na všech koncertech se Bonifanti setkávali s nadšenou odezvou, malí kluci poprvé zažívali dlouhé potlesky posluchačů ve stoje.

„Mám ohromnou radost, že tato mladá slovenská sestava turné zvládla na jedničku s hvězdičkou“, říká o turné ředitel BONIFANTES Jan Míšek. „Mezi těmito malými kluky je velká řada báječných talentů, kteří budou v příštích letech tvořit základ výběrových sestav“.