2. reprezentační sborový ples

2.reprezentační sborový ples

Na loňský první ročník úspěšně navázal 2. Reprezentační sborový ples. Tentokrát se konal v ABC Klubu na Olšinkách a nesl se v duchu třicátých let.

Záštitu nad celou akcí převzal náměstek primátorky pro kulturu pan František Brendl, který v úvodním proslovu vyzdvihl význam práce všech sboristů a jejich dirigentů a zdůraznil, že město na pardubické zpěváky nezapomíná. Zároveň ho zaujalo motto večera – verš ze známé filmové melodie „Jen pro ten dnešní den…“ popřál sboristům, jejich přátelům a hostům, aby si tento svůj večer řádně užili.

Účastníci plesu se nedali dlouho povzbuzovat a brzy dováděli na parketu v rytmu, který určovala dixielandová kapela Aurora Jas Band.

Jsme velmi rádi, že se nám daří zavádět tradici setkání pardubických sborů při takové příjemné neformální příležitosti. Ples byl věnován všem příznivcům sborového zpívání. Zvlášť milým hostem večera byl Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice, v čele se svým novým uměleckým šéfem panem Tomášem Židkem. Svým vystoupením se tento sbor postaral o jeden z vrcholů programu.

K atmosféře třicátých let dále přispěla stylová předtančení . Centrum tanečního sportu předvedlo předtančení standartních tanců a herečky z Divadla EXIL navnadily ostatní k tanci svěžím kabaretním číslem. Na půlnoc se těšili Ti, co zakoupili lístky do bohaté tomboly. A úplně všichni si přišli na své při vtipné pantomimě plné zvuků Divadla Tří. Kdo ještě nebyl docela utahán pestrým programem, tancem, dobrým jídlem a pitím a všemi dalšími lákadly, co jich v ABC Klubu ten večer bylo, toho domů po půlnoci vyprovodila mladá jazzová kapela Black Velvet. Bylo to krásné a bylo toho až až. Těšíme se zase za rok na již třetí sborový ples.

2.reprezentační sborový ples

Partneři plesu