1. Reprezentační sborový ples

PlesNa Velký pátek před Velikonoci pořádal Chlapecký sbor BONIFANTES v Domě Kultury Dukla v Pardubicích 1. Reprezentační sborový ples. Zváni byli všichni zpěváci a sbormistři spřátelených sborů a jejich přátelé.

K tanci a poslechu hrála strhujícím způsobem rock’n rollová kapela EGO RETRO MUSIC, než ale mohla začít museli se organizátoři vypořádat s výpadkem pojistek na pódiu. Situaci bleskově zachránil hlavní host programu vokální skupina Gentlemen Singers. Tito mladí pánové bravurně vystřihli dvě úpravy lidových písní, během kterých se dalo vše do pořádku a mohli jsme to konečně pořádně rozjet.

Nálada byla uvolněná a přátelská a zábava se rychle rozproudila. Postaraly se o zejména děti ze ZŠ Svítání se svým předtančením v rytmu mamba. Po prvním čísle, které sklidilo bouřlivý aplaus, strhly k tanci celý sál a parket bezezbytku zaplnil divoce se kroutící had.

V průběhu večera vystoupili ještě jednou Gentlemani se svým – již připraveným – programem a nadšení diváků neznalo mezí. Ve foyer se zatím již připravovala Hradecká cimbálová muzika, která příznivcům halekání na lidovou notu nabídla příležitost se pořádně vyřádit. V hlavním sále se ještě sbormistr Bonifantů Jan Míšek blýskl coby Limonádový Joe v ukázce z představení Divadla EXIL a večer už směřoval ke svému vrcholu – půlnoční benefiční dražbě pro ZŠ Svítání. Předmětem dražby byly výrobky dětí ze Svítání.

Tato dražba nahradila tradiční tombolu, pobavila plesající a zároveň přispěla na dobrou věc. Výše vybrané částky naprosto předčila naše očekávání. Zástupce ředitelky Základní a Praktické školy Svítání Mgr. Jiří Svoboda převzal z rukou Jana Míška symbolický šek v hodnotě 16 120,- Kč.

První všesborový ples se vydařil. Děkujeme všem přítomným za to, jakou skvělou atmosféru vytvořili a těšíme se na viděnou příští rok.

Partner plesu