Loňské Vánoce u oceánu

autor: | 9. 4. 2024 | Ignácův deník

Tákže, jaký to chlapský turné bylo. No, prostě paráda! Do Miami jsme přilítli navečer. A hned první drobounká komplikace! Zdenál, náš houslista, přišel o kufr. Prej ho poslali někam jinam, na druhou půlku zeměkoule. Strašně jsem si voddychnul, že se to nestalo sbormišovi, páč nevím, co bych dělal, kdybych se najednou ocitnul někde v Pákistánu nebo v Jihoafrický republice… 

Hned, jak jsme vylezli z letiště, praštilo nás do nosu dost slušný vedro. A to byla už tma! Někdy kolem půlnoci jsme hladoví jak pouštní kojoti přijeli do Naples, to je na západním pobřeží Floridy. Takže nám nezbylo nic jinýho, než se stavit v mekáči. Kdyby to tak viděla máma, jak se o půlnoci cpu hambáčema! Takhle to vlastně bylo během celýho turné. Bárbekjů, stejky, lazaně a pizzy, sem tam mexická mňamka…  Nějak jsem to spočítal, že chlapi v součtu během turné přibrali tak dva metráky. 

Ubytovaný jsme byli v super hotýlku kousek od oceánu, hned ráno eště před snídaní jsem hupsnul do bazénu! Tohle jsme vlastně dělali každej den, protože ty bazény byly prostě všude. A když jsme se zrovna necákali v bazénu, řádili jsme v moři. Nejlepší to bylo úplně poslední den, protože pořádně foukalo a my jsme si užívali fantastický třímetrový vlny. Nebo jednou se takhle koupeme v oceánu, koukáme na oblohu a nad náma si to sviští do vesmíru raketoplán toho blázna Ílona Maska. To se vám v Pardubkách na plovárně nestane!

Je jasný, že nejdůležitější byly koncerty, ale to vám tady nebudu vykládat. Chlapi zpívaj super, takže jsme se mohli soustředit na různý koniny. Strašně moc jsem chtěl vidět aligátora. Tak jsme se stavili v takový přírodní rezervaci. V jezeru jich pár bylo, ale musím říct, že byli nějaký líný. Aby sebou ten jeden aspoň trochu mrsknul, musel jsem po něm hodit zvrdlej chleba, co mi máma zabalila a já na něj zapomněl. Jmenoval se Freddy a prej byl už strašně starej (myslím toho aligátora). 

Pár dní jsme bydleli v takový vile, která měla taky bazén (to je přece jasný), takže jsme tam byli naložený pořád. Bylo by to tam úplně žůžo, kdyby se nám nepodařilo sborově ucpat záchod. Ale to je asi jednoduchý pochopit, když si představíte, jak jsme furt baštili!

Na svý jsem si přišel v takovým super muzeu Navy Seal. Určitě jste v nějakým filmu viděli žabí muže, speciální tajnou americkou námořní jednotku. Tak tohle muzeum bylo právě o nich. Byly tam ponorky, průzkumný čluny a dokonce vrtulník, do kterýho jste si mohli vlízt! A taky tam byla tréninková trasa těch žabích mužů. Proběh jsem jí jak nic, i když jsem zatím jen pulec, jak říkaj chlapi. 

Jediná věc mi přišla fakt divná. Bylo to vánoční turné. Z domova jsme dostávali zprávy, že je tam třeskutá zima a my jsme měli třicítky a chodili v tričku. Prostě bílý Vánoce na Floridě nečekejte. Bylo mi trochu líto těch americkejch sobíků a Santa Klausů, který se tam vopalovali a potili před každým obchoďákem…

Poslední den byl nejlepší: vyjeli jsme výletní lodí kolem celýho Miami. Viděli jsme olbřímí kontajnerový lodě, parádní skyline města a hlavně spoustu sídel celebrit. Takže jsme mohli vidět třeba Shaquilla O’Niela, jak vynáší odpadky, Shakiru, jak vokopává brambory nebo Glorii Estefan se smetákem. Ale já si stejně myslím, že to bylo jen jako a že to byli nějaký herci!

Prostě – vánoční turné s chlapama bylo fakt super a já už se těším, až začnu konečně mutovat a dostanu taky černou vestičku!

Sdílejte nás!