O turné

Čtrnáctidení koncertní turné Chlapeckého sboru BONIFANTES se koná od 18. do 30. dubna 2024.

Bonifanti přilétají do USA již poněkolikáté, tentokrát na exkluzivní pozvání od Dr. Michaela Šusta, pastora Vertical Fellowship na Floridě.

Po velmi úspěšném koncertním turné mužského sboru se za oceán tentokrát Bonifanti vydávají v sestavě SATB, tedy s mladšími kluky. Koncertní čtyřiadvacítka představí to nejlepší ze současného repertoáru. Mezi autory skladeb jsou například čeští mistři Antonín Dvořák, Bohuslav Martinů, Petr Eben nebo Zdeněk Lukáš. Mezi světové autory se do výběru zařadili Benjamin Britten, Gabriel Fauré, John Leavitt, Wolfgang Amadeus Mozart nebo Giacomo Puccini. Kompletní repertoár, který zazní na koncertech si můžete prohlédnout v samostatné sekci.

Během letošního koncertního turné se Bonifanti představí na východním pobřeží Floridy. Kluky čeká celkem více než 10 koncertů.

Turné je pro Chlapecký sbor BONIFANTES dalším zaoceánským dobrodružstvím. O tom, jak probíhala ta předchozí se můžete dozvědět například zde:

Asie 2013

USA 2014

Japonsko 2017

USA 2022

Koncertní sestavu tvoří 24 současných nejlepších zpěváků Chlapeckého sboru BONIFANTES. Na koncertní turné se připravovali od začátku sezóny. Řada z nich jsou zkušení matadoři, kteří za sebou mají velkou řadu koncertů i turné. Pro většinu z nich se ale jedná o první velké koncertní turné.

Bonifanty budou na turné doprovázet dva skvělí hudebníci. Od klavíru nebo varhan to bude jeden ze sbormistrů sboru Martin Kudrna, houslí se chopí Zdeněk Häckl.

Sdílejte nás!