Tak tohle byla fakt jízda…

IMG_20130804_055124Tak tohle bych vám přál zažít. Ráno nasedáme do busu a frčíme směr starý královský město. Je to asi 60 kiláků na sever. Naštěstí s sebou máme Carolinu, která ví, kam přesně zamířit. Po cestě nám ještě ukáže několik suprovejch míst, kam se normálně turisti nedostanou.

Ten jejich král co nechal jedno z tadytěch sídel vybudovat, měl víc než devadesát manželek. Pro každou musel postavit barák a dát jí vlastní zahradu. Ale je to nádhera. Několikrát jdeme do chrámu. Tady to s tou úctou k tradicím berou vážně. Musíte mít dlouhý kaťata, zakrytý ramena a než tam vlezete, musíte se zout. V každým tom chrámu je spousta Buddhů. Viděli jsme ty úplně největší – čtvrnácti metrovej sedící a dvacetimetrovej ležící.

Carolina nám k tomu říká spoustu zajímavostí, Ondra je trochu lama, že nám nepřekládá jména těch, co to postavili. (Víte co, vono to ani nejde vyslovit, ale musíme ho trochu pozlobit.)

Jedna zastávka nám udělá extra radost! Až do dneška se nám nepodařilo potkat živýho slona. A tady jich je spousta. Krmíme je kukuřicí a nějakou řepou, nebo co. Jsou děsně nenažraný, skoro jsme měli strach, aby nám nezblajzli Máču.

A když už si myslíte, že je večer a máte den za sebou, tak vás naložej do minibusů a někam vás zase táhnou. Nasedáme na loď, to jsme fakt nečekali. Nejdřív nám na ní zatancujou krásný holky, pak nám přinesou spoustu dobrot (je to trapný, ale já jsem si nejvíc pochutnal na suši, klukům zase chutnaly škeble) a projíždíte nočním Bangkokem. Nejdřív to vypadá na poklidnou jízdu, ale pak se rozproudí zábava a paříme na palubě. Videa a fotky vám kluci ukážou, to si nenechte ujít.

A další pecka! Kdo nikdy nejel tuk-tukem, neví, co je to adrenalin. Jakmile vylezeme z lodi, čeká na nás deset tuk-tuků (pro nezasvěcený – taková motorka s korbou) s logem BONIFANTES. Letíme večerním Bangkokem jako šílený. Je to fakt zážitek. Projíždíme čajnataunem, ale bohužel už je zavřenej. Tak se zastavujeme ve Flower Marketu, což je taky velká nádhera. A starší kluci kupujou velkou kytku pro Carolinu, která ten dnešek celej naplánovala a který jsme za tohle dobrodružství vděčný.

Letíme městem, domů se dostáváme někdy před půlnocí. Zejtra už si balíme kufry. Ráno ještě budeme zpívat na mši, pak se stavíme utratit poslední bahty a pak už hurá na letiště. Přečet jsem si příručku, jak se ten Airbus řídí, tak se nebojte, že bych kluky nedovez v pořádku.

A těšíme se všichni na viděnou, do Pardubic přijedeme v pondělí buď v 9:21, nebo v 9:39, už se těšíme na svíčkovou!

Sdílejte!