Směr Pattaya!

IMG_20130726_092951Dáme to mu název přesouvací den. To je vono. Naším dnešním cílem je přesunout se z Bangkoku do Pattaye a tam koncertem zahájit festival. Takže balíme kufry (to jsem zvědavej, kdo co na hotelu zapomene) a nakládáme do autobusu (někdy mám pocit, že nic jinýho neděláme – koukněte se do mých starých deníků!)

Jsme dost překvapený z tý cesty. Zatím jsme poznali jen Bangkok – velkoměsto. Kromě pár parků to sou samý ulice a baráky. Ale jak jedete z města ven, kolem vás přibývá zelený. Vidíte rejžový pole, palmolesy (to bych si měl dát patentovat), kokosový háje… Pro voko je to super (náš kameraman říká, že to je fotogenický místo, asi chce bejt zajímavej nebo co…)

Tak jedeme na jihovýchod. Co si budeme namlouvat. Je to taková turistická klasika. Hotely jsou všude stejný. Ten náš je fajn, že má pokoje ve francouzským stylu. Mimochodem: tohle, tak trochu posedlost. Ač jsou Thajci hrdí na svůj národ a svobodu, chtěj furt vypadat jako Evropani….

O Pattaye se říká, že to je největší hotel na světě… Ve skutečnosti je to komplex hotelů. Co je ale neskutečný, je ta pláž. Už se nemůžu dočkat, až vlítnu do moře!

Jsme trochu ucestovaný, tak si po ubytování dáváme polední klid a pak šup na zkoušku: Tohle bude fakt těžký. Koncerty tu probíhají v takových hotelových konferenčních sálech s nízkým stropem a kobercema úplně všude. To znamená, že bude sakra suchá akustika.

Máme zahajovací koncert. Původně máme zpívat lehký písničky, ale sbormiš na poslední chvíli mění plán a dáváme nejtěžší kusy. Prej abychom si to v tý příšerný akustice vyzkoušeli… Crucifixus v týhle akustice je skoro na umření. Ale nedá se nic dělat.

Pak ale máme malý překvápko, v koncertním (dneska máme bílý kalhoty a červený polokošile – to vypadá fakt fešácky) jdeme na pláž. Už je tma a my se s vyhrnutýma kalhotama necháme fackovat přílivem. Je to moc fajn, někdy to zkuste…

P.S.: Tady na hotelu je to bída s připojením k internetu. Kdyby se stalo, že se článek neobjeví, tak trpělivost.

P.P.S.: Sbormiš ztratil telefon. Je klika, že se našel. Hlavně, že si máme na věci dávat pozor. Tak doufám, že si „napíše písmenko“ (pro nezasvěcený: když uděláš botu, napíšeš si na čelo pomyslný písmenko. Nejdřív „P“, pak „A“… Na zbytek se zeptejte kluků! 😉

 

 

Sdílejte!