O turné

Chlapecký sbor BONIFANTES navazuje na řadu svých předchozích koncertních turné a poprvé bude vystupovat v zemi vycházejícího slunce, v Japonsku.

Koncertním turné do Japonska tak završí svou 17. a 18. koncertní sezónu, během kterých získal 8 zlatých medailí, natočil 2 CD, ve světové premiéře provedl kantátu českého skladatele Jana Jiráska „Bez konce láska je“, zpíval pro stotisícové auditorium při generální audienci u papeže Františka a dvakrát vystoupil s legendárním tenoristou José Carrerasem.

Turné do Japonska je logickým vyústěním předchozích kontaktů BONIFANTES s japonskými umělci. Už před více než deseti lety sbor mimo jiné vystoupil s japonskou sopranistkou Fumiko Nishimatsu, před dvěma lety Bonifanti hostili Ichikawa Childrens‘ Chorus.

Koncertní turné bude doprovozeno řadou koncertů a prezentací v České republice. Bude vydána knížka, CD a DVD. Velmi zajímavý je repertoár, který si sbor pro japonské turné připravil. Hlavním těžištěm dramaturgie je česká hudba 19. a 20. století.

Chlapecký sbor BONIFANTES pro koncertní turné ze své základny čítající 150 chlapců vybral a připravil 24 nejlepších pěvců. Umělecká úroveň sboru se již dlouhá léta drží na absolutní světové špičce. Bonifanti se těší, že své umění poprvé představí i v Japonsku.