USA 1-14.12.2022

Sobota 3. prosince 2022

Dnes máme trochu neplánovaně volný den. Rodiny se rozhodly, že mladší pěvce vezmou někam na vyížďku lodí. 

Starší si překvapivě řeknou o zkoušku, takže dvě hodiny pracujeme, dřeme Exultate Deo od Jurijuse Kalcase. To je pekelně těžká moderna, která nám dává dost zabrat. 

Po obědě v kostele si “hotelová” skupina dělá volné odpoledne. Máme k dispozici auta, takže chlapi si zajedou do obchodu nakoupit pro své milé Barbie, pak sjedou do malé národního parku. Sbormiš mezitím absolvuje první tenisový zápas. V tenisovým klubu zrovna probíhá nějaká párty pro děti. Je tam 30 stupňů a místní kapela hraje Rolničky a Bílé Vánoce. Super. 

Večer klasicky – co jiného než koupačka v bazénu. Zítra bude nabito, jdeme brzy spát.


Marian Medveď:

V sobotu 3. prosince pro nás měly rodiny připravený program. Vydali jsme se na plavbu soukromou lodí s Denisem, který nás ubytovával. Jelo nás 12 a naše první zastávka sloužila na doplnění paliva. Následně jsme zamířili na soukromou část ostrova klubu, pod který Denis spadá. Na ostrově byla spousta mušlí, které jsme si bohužel nemohli vzít, protože jsou státním bohatstvím. Také zde byly kokosy a některé z nich jsme rozbili a snědli. Po půlhodinovém užívání ostrova, písku a mušlí jsme se rozhodli popojet a zamířit na otevřené moře. V rámci plavby jsme skončili v mělké vodě a zasekli se v písku. Dvacet minut jsme se snažili dostat z písku pomocí zvedání motoru, ale nepohnuli jsme se ani o metr. Naštěstí nám přijela na pomoc jiná loď plná vlídných lidí, kteří uvázali naši loď a dostali nás z problémů. V rámci záchrany byly dokonce donuceni někteří zpěváci dočasně opustit palubu. Denis nám sdělil, že se do těchto situací dostává běžně, a že si tu i běžně lidé pomáhají, což nepředpokládám, že by v Česku fungovalo. Konečně se dostáváme na otevřené moře, kde jedeme rychlostí asi 100 km/h a v zatáčkách máme strach, že se překlopíme a zůstaneme někde na otevřeném moři. Nějakou dobu jsem z toho měl dobrý pocit, než jsem se otočil a zjistil, že loď řídí Jára Tintěra. Všichni jsme měli možnost si vyzkoušet řízení a většina z nás toho využila a měla tento skvělý zážitek. Nakonec se z otevřeného moře přesouváme poklidně zpátky domů, kde všichni strávíme pár hodin a pak s rozejdeme každý do svých rodin.

Copyright © 2022 BONIFANTES | All Rights Reserved